BETONYP

Betonyp logoCementořísková deska si získává u nás čím dál větší oblibu. Svojí odolností proti vodě a vlkosti a současnou nehořlavostí je cementořísková deska jediným výrobkem na trhu, spojujícím tyto vlastnosti. Cementotřískové desky BETONYP jsou příjemnou alternativou u nás známých desek CETRIS. Oba tyto výrobky jsou totiž vyráběny na stejném výrobním zařízení něměcké firmy BISON.

Desky BETONYP jsou vynikající konstrukční materiál, který se vyznačuje jedinečnou odolností proti vlhkosti, vodě, nehořlavostí, ekologickou a hygienickou nezávadností. BETONYP neobsahuje formaldehyd ani azbest, funkci pojidla zde plní cement. Základní vlastností cementotřískových desek je, že deska prakticky nebobtná v tloušťce, proto je předurčena do vlhkého prostředí. Nehrozí při tom rozlupčení hran. Výrobek se změnou vlhkosti a teploty má tzv. lineární roztažnost.

 BETONYP je vyráběn v Maďarsku za dohledu rakouských odborníků. Desky BETONYP jsou certifikovány pro použití v celé Evropské unii, výroba je dozorována německým institutem FMPA Stuttgart, firma je držitelem normy ISO 9002.

Cementotřískové desky BETONYP se vyrábí v základním formátu 3200x1250mm v těchto tloušťkách:

BETONYP   8mm
BETONYP 10mm
BETONYP 12mm
BETONYP 14mm
BETONYP 16mm
BETONYP 18mm
BETONYP 20mm
BETONYP 22mm
BETONYP 24mm
BETONYP 28mm

Desky BETONYP lze dodat nařezené dle přání zákazníka na míru. Dodáváme také desky frézované.

PODLAHOVÉ DÍLCE

Díky vynikající odolnosti proti vlhkosti a vodě jsou desky BETONYP používány jako podlahové dílce. Jsou dodávány v rozměru 1200x600mm v tloušťkách 16 - 24mm, které jsou po obvodě opatřeny vyfrézovaným perem a drážkou.

OPRACOVÁNÍ DESEK

Cementotřískové desky se opracovávají běžnými dřevoobráběcími nástroji s tvrdokovem. BETONYP můžete řezat, vrtat, bousit i frézovat.
Protože desky obsahují jako pojivo cement, uvolňují se při opracovávání prachové částice. Používejte proto ochranné prostředky, doporučujeme rovněž nástroje s přídavným odsáváním.

B E T O N Y P - importér Beránek staviva, Rybáře 572, Hranice, Tel. +42 581 111 618,  www.betonyp.cz